Euro Toques Polska - Euro-Toques Polska wspiera promowanie polskiej gęsiny

Uroczysty obiad Marszałka
W niedzielę 9 listopada w Przysieku odbył się tradycyjnie już obiad, wydany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Gośćmi Marszałka byli, jak co roku, kombatanci oraz ludzie zasłużeni dla odzyskania niepodległości Polski i budowania wolnej Polski w ostatnich czasach. Menu obiadu składało się głównie z potraw z gęsiny przygotowanych przez kucharzy związanych z naszą akcją "Kujawsko-pomorska gęsina na św. Marcina". Są nimi Artur Moroz, Marcin Soból, Paweł Chomentowski, Piotr Tarasiuk.
 

Festiwal Gęsiny w Przysieku
Festiwal Gęsiny w Przysieku koło Torunia w dniach 10 i 11 listopada był zwieńczeniem akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina", zorganizowanej przez samorząd województwa.

Festyn zorganizowano na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Jak co roku, odbył się największy w Polsce kiermasz gęsich tuszek i wyrobów z gęsi. Ze swoimi produktami (nie tylko z gęsi) pojawiło się stu pięćdziesięciu wystawców! Nie zabrakło produktów regionalnych i lokalnych oraz rękodzieł. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się zasadami chowu gęsi, walorami smakowymi i zdrowotnymi gęsiny, tradycjami przyrządzania z niej potraw, a także wziąć udział w warsztatach. Jedną z atrakcji były pokazy i degustacje znanych kucharzy – Grzegorz Łapanowski, Mikołaj Rey, Marcin Budynek, Ewa Malika Szyc Juchnowicz.

Podczas festiwalu w "Gęsiej Karczmie" było można skosztować potraw z gęsiny.

Materiały przesłał: Marcin Soból.

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA