Euro Toques Polska - Euro – Toques Polska głównym patronem targów Gastrosilesia w Chorzowie!

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, iż Stowarzyszenie Euro-Toques Polska objęło patronatem honorowym cykliczne wydarzenie jakim jest trzecia już edycja Targów Technologii Przetwórstwa Spożywczego GASTROSILESIA. Wydarzenie to odbędzie się w terminie 9-10 września, tradycyjnie już na terenie siedziby Organizatora, przy ul. Adamieckiego 8 w Chorzowie.


Wśród patronów tego wydarzenia znaleźli się m.in.: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki, Śląski Kurator Oświaty, a także samorząd regionalny, stowarzyszenia branżowe, a także cenione autorytety naukowe oraz znane media branżowe.

W ramach targów Gastrosilesia odbędzie się również konkurs: I Kulinarny Puchar Śląska, który jest skierowany do szkół gastronomicznych. To pierwsza taka inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych kucharzy tj. uczniów szkół gastronomicznych z regionu śląskiego, którzy najlepiej i najciekawiej zaprezentują się w przygotowaniu i podawaniu dań z tradycyjnej kuchni śląskiej. To wydarzenie ma także promować i kultywować kulturę kulinarną zgodnie z nowoczesnymi trendami obowiązującymi w kuchni. Wśród członków Jury konkursu znajdą się również członkowie Stowarzyszenia Euro-Toques, a także takie autorytety kulinarne jak Pani Hanna Szymanderska oraz Wiesław Ambros, którzy zaszczycą targi swoją obecnością.


Pragniemy nadmienić, iż nasi koledzy będący członkami naszego Stowarzyszenia i znanymi Szefami Kuchni, będą na Targach przeprowadzać pokazy kulinarne min.: „Hanysy kontra Kaszubi” gdzie Ślązacy tj. Tomasz Nowak i Sebastian Humski zmierzą się zi Kaszubami: Wojciechem Harapkiewiczem i Mariuszem Gachewiczem.


Pragniemy podziękować członkom naszego Stowarzyszenia biorącym udział i wspierającym te duże wydarzenie na Śląsku min.: Tomaszowi Nowakowi, Krzysztofowi Gawlikowi, Piotrowi Jaworskiemu, Arturowi Grzędzie, Sebastianowi Humskiemu, a także Mariuszowi Gachewiczowi, Wojciechowi Harapkiewiczowi i Markowi Rybackiemu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na te największe targi w sektorze HO-Re-Ca (wstęp bezpłatny), które odbywają się pod hasłem „Dzisiaj rządzi Gastronomia!


Szczegóły i program imprezy na: www.targi.gastrosilesia.pl

 


 

 

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA