Euro Toques Polska - Euro-Toques Polska w Sofii

Członkowie Euro-Toques Polska w składzie Marcin Orawiec, Michał Mleczko i Daniel Twardo w dniach od 1 do 5 grudnia odbyli kolejną przygodę kulinarną, tym razem w Bułgarii. Celem ich podróży było przygotowanie Gali Dinner dla 500 osób w Sofii organizowaną przez największego producenta wina w Bułgarii- Katarzyna należącej do grupy Belweder.

Impreza odbyła się w pięciogwiazdkowym Hotelu Kempiński. Całą kolację przygotowali kucharze z czterech krajów: z Polski, Bułgarii, Grecji i Turcji.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu odbyła się kolacja połączona ze spotkaniem z organizatorem podczas której ustalaliśmy szczegółowy harmonogram kolejnych dni. Był również czas na zwiedzanie Sofii, to piękne miasto przypominające świątynię win.

Nastepnego dnia w Hotelu Kempiński, spotkaliśmy się z szefem kuchni Andrey Stoilov który pokazał nam całą kuchnię, po czym zabraliśmy się za przegotowanie menu degustacyjnego dla zarządu grupy Belweder – organizatora Gali Diner.
Po zaakceptowaniu wszystkich potraw, zorganizowaliśmy wieczór zapoznawczy z ekipami z Grecji oraz Turcji.

Trzeciego dnia wcześnie rano rozpoczęliśmy pracę na kuchni, Andre do pomocy powierzył nam swojego zastępcę który zadbał o to aby niczego nam nie zabrakło. Każdy każdemu pomagał co bardzo nam się podobało.

W dniu uroczystej gali wszystkie ekipy pracę rozpoczęły w południe, kolacja rozpoczynała się o godzinie 20. Tuż przed podaniem pierwszego dania wszystkie ekipy zostały przedstawione gościom.

Menu składało się z siedmiu dań z czego nasze to starter: Łosoś marynowany z Chardonnay, koprem włoskim, rakami, awokado i sosem z buraków oraz przystawka zimna: Szynka Parmeńska z perłą z kurczaka.
Impreza zakończyła się oklaskami oraz podziękowaniami dla wszystkich ekip, po pracy zostaliśmy zaproszeni na degustację różnych win, co było bardzo miłym akcentem po ciężkim dniu pracy.

Na koniec podziękowania dla Jeana Bosa oraz całego Euro-Toques Polska za możliwość wyjazdu i przeżycia nowego doświadczenia.

Fotorelacja:
Marcin Orawiec & Michał Mleczko & Daniel Twardo
 

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA