Euro Toques Polska - 11. Internationaler Leipziger Preis der Köche GASTE 2013

Tylko sześć drużyn z całej Europy weźmie udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie „Internationaler Leipziger Preis Köche”, które odbywają się co dwa lata podczas Międzynarodowych Targów Lipskich w Niemczech.

W 2005 roku, reprezentacja Polski pod kierunkiem Jean Bos’a, wraz z Pawłem Owczarkiem i Pawłem Salamonem, odniosła niebywały sukces. Po raz pierwszy w historii Polski, jego drużyna kwalifikuje się do Olimpiady, ponadto zdobywa trzecie miejsce i brazowy medal!.Po kilku latach Jean Bos, z ramienia stowarzyszenia kucharzy Euro-Toques Polska wraz z nową drużyną postanowił ponownie spróbować swoich sił i stanąć do walki o medale podczas kolejnej Olimpiady w Lipsku. Czy tym razem polskiej ekipie uda się zakwalifikować i ponownie zaistnieć na tym niebywale prestiżowym konkursie? Dowiemy się już niedługo.

Listę zakwalifikowanych druzyn poznamy pod koniec lipca.Trzymamy kciuki i wierzymy w naszych kucharzy, którzy podczas przygotowań dali z siebie wszystko i na pewno ponownie dadzą z siebie wszystko, jeśli uda im się zakwalifikować.

Skład reprezentacji „Team Polska Gastronomia Jean Bos”:
Trener: Jean Bos
1. Wojciech Harapkiewicz
2. Szemon Szlendak
3. Jacek Orawiec


Głównym Partnerem naszej Reprezentacji została firma Polska Gastronomia (firma działająca w zakresie zaopatrywania małej i dużej gastronomii w produkty spożywcze), która wspiera zespół w przygotowaniach i treningach- Ponadto swoje wsparcie zapowiedziała także firma Willa Win oraz znakomita winnica z Alzacji Frey-Sohler, której to wina będą wykorzystane w czasie tworzenia wspaniałych potraw.

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA