Euro Toques Polska - O Euro-Toques

Kim jesteśmy?


Euro-Toques International (ETI)


,Kucharska Wspólnota Europejska, którą tworzy ponad 7000 kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie. Rok 1986 r. zapoczątkował powstanie tej mocnej i stabilnej organizacji, a zaczęło się od dwóch "wielkich nazwisk", Romeyer Pierre i Paul Bocuse, wizjonerów, którzy postanowili wprowadzić nową jakość produktów do produkcji żywności.


Siedzibą ETI jest Bruksela, dzięki temu mamy większy dostęp do instytucji europejskich, możemy działać bezpośrednio z decydentami i politykami na szczeblu europejskim a także uczestniczyć bezpośrednio w tworzeniu sieci uprzywilejowanych kontaktów z Komisją, Radą Ministrów, Parlamentem Europejskim i Komitetem Regionów Europy. Mamy również możliwość koordynowania działań naszych krajowych urzędów.


Głównym celem i kierunkiem działania ETI jest promocja najlepszej żywności i jakości produktów regulowanych przez instytucje europejskie i krajowe. Wszyscy członkowie stosują się do kodeksu, który jest zobowiązany do wspierania jakości i tradycji kulinarnej z każdego kraju i regionów Europy.
W Polsce, jako Euro-Toques Polska(ETP), oficjalnie działamy od 8 lutego 2010 r. jednak na jego stworzenie pracowaliśmy od marca 2009 r.


Jako ETP chcemy być jako ważny i decyzyjny partner dla instytucji europejskich w celu ochrony jakości i smaku żywności, promować Know-how żywności Rzemieślników, ułatwiać wymianę pomiędzy kucharzami w całej Europie. Pragniemy podtrzymywać polską kulturę i tradycję kulinarną. Podnosić poziom świadomości konsumentów poprzez edukację i dobre nawyki żywieniowe. Będziemy zajmować się promocją zdrowia poprzez zapewnienie zdrowej żywności bez dodatków chemicznych w produktach spożywczych, poprzez promowanie produktów naturalnych, sezonowych. Będziemy czuwać nad prawidłowym oznakowaniem informacji, aby zapewnić konsumentom istotne informacje potrzebne do dokonania odpowiedzialnego wyboru. Będziemy chronić kulinarne dziedzictwa europejskie w ich różnorodności, pochodzeniu i typowości.


Jesteśmy Stowarzyszeniem ponad podziałami, jesteśmy Stowarzyszeniem bez granic.....

 

Jean Bos
Prezes Euro-Toques Polska


Kolejni przewodniczący Euro-Toques International

Pierre Romeyer: Belgia (1986-1990)
Paul Bocuse: Francja (1990-1994)
Myrtle Allen: Irlandia (1994-1997)
Lars "Pluto» Johansson: Szwecji (1997-2000)
Gualtiero Marchesi: Włochy (2000-2003)
Pedro Subijana: Hiszpania (2003-2006)
Fred Dijsselbloem: Holandia (2006 -2009)
Daniel Rameau: Luxembourg od 2009 r.
 

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA