Euro Toques Polska - Kodeks

Kodeks Euro-Toques Polska

1. "Euro-Toques International jest europejskim stowarzyszeniem szefów kuchni, które reprezentuje swoich członków w całej europie.

2. Celem Euro-Torques jest poszanowanie różnorodnośi tradycji w różnych państwach i rejonach poszerzonej europy.

3. Szefowie kuchni zrzeszeni w Euro-Toques utrzymują między sobą dobre stosunki oraz dbają o jednolity wizerunek stowarzyszenia wśród klientów.

4. Szefowie kuchni zrzeszeni w Euro-Toques gwarantują przestrzeganie szeregu zasad wspólnych dla wszystkich członków w całej europie.

5. Szefowie kuchni zrzeszeni w Euro-Toques dzielą się swoim najlepszymi doświadczeniami w ramach swojej organizacji.

6. Euro-Toques ma na celu propagowanie zdrowej żywnosci, przyżądzanej w oparciu o składniki najwyższej jakości.

7. Szefowie kuchni zrzeszeni w Euro-Toques pragną propagować żywność naturalną I tradycyjne przepisy, podkreślając tym samym zróżnicowanie kulinarnego dziedzictwa europejskiego oraz dbając o podtrzymanie wytwarzania produktów regionalnych.

8. Produkty używane w kuchni są zawsze świeże I przygotowywane na miejscu.

9. Używane produkty pochodzą zawsze z bieżącego okresu, w poszanowaniu naturalego cyklu wegetacji dla zapewnienia autentycznego smaku.

10. Szefowie kuchni zrzeszeni w Euro-Toques są rzecznikami różnorodności smaków zróżnicowania składników. Serwują oni konsumentom zdrową żywność I przyczyniaja się do równowagi w odżywianiu.

11. Misją Euro-Toques jest obrona, informowanie oraz uświadamianie konsumentów.

12. Ważnym jest aby menu było prawdziwym odzwierciedleniem potraw, które opisuje w celu podtrzymania zaufania konsumenta.

13. Szef kuchni musi pozostać w pełni niezależny od dostawców.

14. W naszej profesji oczywistym musi pozostać fakt, że żywność jest bezpieczna a jej pochodzenie znane.

15. Szefowie kuchni oraz tradycje są w stanie dostosować się do współczesnych wymogów oraz wyrażają poczucie przyjemności jak równiez międzyludzkiej interakcji: to jest sposób życia.

 

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA