Euro Toques Polska - Międzynarodowy Konkurs Kulinarny w Koblenz
Czas na podsumowanie naszej kulinarnej przygody w Niemczech: 1 lipca 2019 roku w Koblenz odbył się Międzynarodowy Konkurs Kulinarny dla szkól gastronomicznych organizowany przez Euro-Toques Deutschland e.V..

Polskę reprezentowała Patrycja Banaszek z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie im. Tadeusza Kościuszki. Patrycja jako laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu „ Kuchnia nadwiślańska” organizowanego w tejże szkole dostała szansę wyjazdu na konkurs do Koblenz w Niemczech.

Jean Bos oraz Marek Rybacki przygotowali receptury dań zgodnie z tematem konkursu – finger food.

Do przygotowania było 6 różnych przekąsek w ilości po 12 porcji w czasie 5 godzin i 1 godzina na serwis. Tu należy wspomnieć że przekąski miały być pikantne i serwowane na zimno i gorąco. Każdą potrawę należało serwować na zapewnionych przez Organizatora talerzach.

Treningi rozpoczęła 19 czerwca. Codziennie pod bacznym okiem nauczycielek Pani Iwony Kiełt i Pani Elżbiety Buczek w godzinach porannych rozpoczynała zmagania z czasem i stresem, po południu rozpoczynała kolejny trening z Markiem Rybackim którego wspierali Marcina Soból i Mariusz Zając. Po 10 – 12 godzinach kończyła a następnego dnia od rana kolejny dzień zmagań z jednym dniem przerwy na odpoczynek.

Logistyką wyjazdu zajęła się Pani Renata Rybacka i Jean Bos.

W sobotę w nocy wyjazd. Grupa dotarła do Koblenz w niedzielę w południe. Zwiedzanie miasta, ostatnie wskazówki i chwile relaksu. Następnego dnia o godzinie 11.00 odprawa a o 13.00 Patrycja wystartowała wraz z 5 innymi uczestnikami.

Jak na najmłodszą zaledwie 16 letnią uczennicę przez cały czas trwania konkursu zachowywała spokój i opanowanie. Nie wpadała w panikę a w sytuacjach kryzysowych bardzo szybko podejmowała właściwe decyzje. Koniec !!!

Jako pierwsza i jak się później okazało jedyna wydała cały serwis o czasie. Zmęczona, szczęśliwa i uśmiechnięta wyszła z kuchni. Pozostało tylko czekać na wyniki.

Dokładnie o godzinie 20.21 ogłoszono zwycięzcę Konkursu. Patrycja i My troszkę zaskoczeni ale tak to Ona wygrała. Gratulacjom i uściskom nie było końca. Zupełnie w innych nastrojach wracaliśmy. Zmęczeni i niewyspani ale bardzo zadowoleni z odniesionego sukcesu

.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do Naszego sukcesu.

Tu chcemy szczególnie podziękować Stowarzyszeniu Euro-Toques Polska, Pani Dyrektor Ewie Flaga z Zespołu Szkól nr 2 w Garwolinie, GastroArt, oraz Hotel&Restauracja „Sulbin” w Garwolinie, za wsparcie merytoryczne i finansowe powyższego przedsięwzięcia.

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA