Euro Toques Polska - Kucharze Dzieciom

"Kucharze Dzieciom" to charytatywny projekt tworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem była pomoc na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Fundacja Spełnionych Marzeń. Finał akcji, w postaci Festiwalu Wielkanocnego, odbył się w sobotę i niedzielę 8-9 kwietnia 2017 w lubelskiej Galerii Olimp.

Do akcji przyłączyło się około 16 lubelskich restauracji, wszyscy to znani lubelscy szefowie kuchni.

Organizatorami projektu są:

  • Jean Bos - Hotel Agit Congress&SPA
  • Piotr Wójcik – restauracja Sarzyński
  • Arkadiusz Krzesiak - Projekt "Jemy Zdrowo"
  • Paweł Cygan - restauracja Zaścianek
  • Dorota Bęczkowska - restauracja Locomotiva oraz Gastrobar Heban

Podczas finału gościnnie wystąpili kucharze, szefowie kuchni z całej Polski, m.innymi Kevin Aiston, uczestników programu Hells Kitchen oraz Top Chef.

W trakcie Festiwalu przygotowywane były świąteczne dania bazujące na regionalnych produktach Lubelszczyzny. Do naszej akcji przyłączyli się znani producenci, hurtownie, właściciele hoteli i restauracji, ludzie dobrej woli.

Wydarzenie organizowane jest przez samych kucharzy, o wielkich sercach, którzy bezinteresownie postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci.

Akcję wspiera Euro-Toques Polska oraz Aregala Polska.

Więcej, oraz źrodlo info: https://www.facebook.com/lublin2016/

"Fundacja Spełnionych Marzeń"- głównym celem fundacji jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą działania jest otoczenie stałą opieką chorych dzieci i ich rodzin, od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby. Dodatkowo, poprzez ogólnopolskie cykliczne projekty, Fundacja dedykuje swoją pomoc i wsparcie dzieciom i młodzieży ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce. Takimi projektami są Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada”, Pokazy Mody z udziałem naszych podopiecznych oraz Harley’ada Marzeń. Projekty Fundacji Spełnionych Marzeń.

ZAPRASZAMY!

© COPYRIGHT 2010, EURO-TOQUES POLSKA